Джессіка Честейн: «Я щодня відмивала пилюку кукурудзяного поля»


«Інтерстеллар»
Джессіка Честейн


У новому фільмі Крістофера Нолана «Інтерстеллар» Джессіка Честейн зіграла роль дочки головного персонажа – Мерф. В інтерв’ю акторка розповіла, як працювати з Ноланом в обстановці найсуворішої таємності.

– Джессіко, чи правда, що актори читали сценарій в обстановці повної секретності?

О, так! Я тоді була в Північній Ірландії, знімалася у фільмі з Лів Ульман, ми працювали в дуже похмурому місці, та й кінострічка була відповідною. Й от мені подзвонили і сказали, що Крістофер Нолан хоче запросити мене в свій новий проект. Звичайно ж, це мене зацікавило, я попросила почитати сценарій. І ось вони відправили спеціальну людину з Лос-Анджелеса, яка привезла сценарій у Дублін. Він був надрукований на червоних сторінках, щоб не можна було робити копій. У мене був всього день, щоб все прочитати, а коли я його повернула, то та людина полетіла назад. Я не підписувала ніякого контракту, мені повірили на слово. Але все одно було дуже-дуже приємно.

– Яке Ваше перше враження?

Звичайно ж, я передбачала, що Крістофер Нолан знову створить новий, ні на що не схожий, візуальний світ, який ніхто і ніколи ще не бачив. Знала, що цей світ перевершить очікування, адже такими були всі його фільми. Мене вразило інше: головне в «Інтерстелларі» не його космічний масштаб, а тема любові батька до дочки, їх відносини. По-акторському саме ця складова кінострічки мене й привабила. Понад усе на світі мені подобається втілювати на екрані складні, драматичні образи.

– Якщо говорити про технічні аспекти, то чи довелося Вам зіткнутися з чимось абсолютно новим для себе на зйомках фільму «Інтерстеллар»?

В «Інтерстелларі» для мене все було новим. По-перше, масштаб декорацій був вражаючий. Потрібно розуміти, що Крістофер Нолан не використовує зелений екран. Замість нього в сценах, дія яких відбувається в космосі, Кріс звертався по допомогу до проекцій. Також спеціально для зйомок посадили ціле поле кукурудзи, по якому їде моя героїня. Це було весело. Пилюка теж була справжньою. Це була якась субстанція, яку я насилу відмивала щовечора. Кріс підготував для мене дуже докладний опис моєї героїні, його коментарі дуже допомогли мені в побудові образу.

– Як ви працювали над образом своєї героїні? Що Вам підказував Крістофер Нолан?

Я сфокусувалася на її ізоляції. Адже коли я з’являюся на екрані, Мерф стає одинокою. У неї немає ніяких зв’язків з іншими людьми, окрім хіба що персонажа Майкла Кейна, я граю його протеже. Кріс по крупицях давав мені необхідний матеріал для її образу. Але до кінця відчути її характер я змогла, тільки коли дізналася робочу назву фільму: «Лист Флори», а Флора – це дочка Кріса. Тоді раптом я зрозуміла: «О, Боже! Ця людина написала найкрасивіший у світі лист для своїх дітей». І для мене все стало на свої місця.

– Чи можна сказати, що фільм Крістофера Нолана відкриє новий розділ в історії фільмів про космос і наукової фантастики?

Думаю, що цей розділ уже відкрито. Фільми про космос уже перейшли на абсолютно новий рівень. Найкращий приклад – «Гравітація», яка вийшла на екрани минулого року (тобто, у 2013 році – Прим. ред.), сьогодні – це «Інтерстеллар», а недавно стало відомо, що Рідлі Скотт готується до зйомок фільму «Марсіанин». Бачите, виходить, що досить багато режисерів хочуть працювати з цим матеріалом. Можливо, це означає, що ми готові підтримувати діяльність NASA і відправляти астронавтів досліджувати космос.Вас також зацікавить:

Вас також зацікавить:

Вас також зацікавить:

Напишіть відгук