Фільм «Ганді» (1982)


Фільм «Ганді / Gandhi» (1982)


Жанр: драма, біографічний, історичний
Рік: 1982
Країна: Великобританія, Індія
Кіностудія / кінокомпанія: International Film Investors, National Film Development Corporation of India (NFDC), Goldcrest Films International

Режисер: Річард Аттенборо

Актори: Бен Кінгслі, Кендіс Берген, Едвард Фокс, Джон Гілгуд, Тревор Ховард, Джон Міллз, Мартін Шин, Іен Чарлсон, Атол Фугарда, Гюнтер Марія Халмер та ін.

Тривалість: 03:11:14

Сюжет:
Фільм оповідає про життя великого індійського правителя і вчителя людства Махатми Ганді. Починаючи з його приїзду в Південну Африку в 1893 році і закінчуючи післявоєнною Індією, Ганді завжди і скрізь проповідував тільки мирну боротьбу, мирну відповідь будь-якому насильству. І якщо спочатку це виглядало просто смішним для багатьох, то через півстоліття світ дізнався, що проста і одночасно велика людина привела свою країну до повної незалежності від англійських колонізаторів. Людина, яка самотужки змінила світ, вказавши мільйонам шлях. Багато разів я вже висловлювався про те, що насильство може породити тільки відповідне насильство. Однак, бачачи сцени побиття і навіть розстрілу мирних індійських демонстрацій англійцями в серці розгорається скажений вогонь. У Ганді за спиною — п’ятитисячолітня духовна мудрість її народу, яку, як виявилося, не так-то просто здолати мушкетами і затоптати солдатськими чобітьми.

У 1983 році фільм отримав вісім “Оскарів”.Вас також зацікавить:

Вас також зацікавить:

Вас також зацікавить:

Напишіть відгук