Фільм «Путінські ігри» не пустили до Чернігова


«Путінські ігри»
«Путінські ігри»


Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA у Чернігові мав відкритися показом документального фільму «Путінські ігри» – про фантастичну корупцію в Російській Федерації під час підготовки до зимової Олімпіади в Сочі. Показ фільму було заплановано на 1 грудня, на 17.00 в місцевому кінотеатрі ім. Щорса, що належить комунальному підприємству «Чернігівкіно». Проте регіональний партнер Docudays UA у Чернігівській області Геннадій Висоцький (міська молодіжна громадська організація «М’АРТ») повідомив:

«Директор «Чернігівкіно» Олександр Мельник відмовив нам у показі фільму «Путінські ігри». Відмову ніяк не аргументував. Можливо, хтось із обласних чиновників дав команду не пускати стрічку в кінотеатр – адже «Чернігівкіно» підпорядковане Чернігівській обласній раді. Але це мої здогадки».

Цікаво, що в минулі роки Мандрівний фестиваль Docudays UA безперешкодно показував в регіонах фільми про корупцію й диктатуру в Росії – «Правосуддя для Сергія» (режисери Ганс Германс, Мартін Маат, Нідерланди), «Любіть мене, будь ласка» (режисер Валерій Балаян) та інші. У 2013 році в деяких містах представники влади всіляко намагалися не допустити покази фільму «Межигір’я» (режисер Володимир Тихий) із циклу «Відкритий доступ». Які мотиви спонукали чиновників Чернігова скасувати показ фільму «Путінські ігри», незбагненно.

Додамо, що 25 листопада в Чернігові відбулася прес-конференція з приводу початку Мандрівного фестивалю. На зустрічі зі ЗМІ Геннадій Висоцький озвучив відмову «Чернігівкіно» показати «Путінські ігри». За словами регіонального партнера Мандрівного, після прес-конференції він отримав лист від місцевого журналіста:

«Я додзвонився у «Чернігівкіно». Там сказали, що відмовили, бо нема куди вклинити фільм, оскільки «Поводир» показують шість разів на добу. Я потім подзвонив у кінотеатр «Щорса». Виявилося, що «Поводир» показують лише 4 рази на добу!»Вас також зацікавить:

Вас також зацікавить:

Вас також зацікавить:

Напишіть відгук