Фестиваль Параджанова прийме старовинний район Львова


Фестиваль Параджанова


Впродовж 19-28 серпня на Левандівці – старовинному районі міста Лева відбудеться своєрідний 10-денний культурний марафон – Фестиваль Параджанова. Відтак, культурно-мистецький центр «Супутник» і Левандівський парк перетворяться на місця творчої синергії та експерименту: відбудуться кінопокази, театральні вистави, візуальні проекти, музичні виступи, літературні зустрічі, дискусії, лекції та майстер-класи для дорослих і дітей.

Фестиваль організовує управління культури Львівської міської ради. Партнери – Музей сновидінь у Києві та Dream Project, ГО «Непротоптана стежина», ГО «Віз-арт», Офіс «Місто літератури ЮНЕСКО», Національний центр ім. О. Довженка та Державне агентство з питань кіно. Медіапартнери – ТРК Люкс, МО «Дзиґа».

«Левандівка – цікавий самобутній мікрорайон Львова, у якому завдяки зусиллям громади і за підтримки управління культури ЛМР відновлюється культурно-мистецький центр «Супутник» і є багато можливостей для проведення цікавих атракцій і для львів’ян, і для мешканців мікрорайону Левандівка, і для гостей міста Львова. Враховуючи ці фактори, маючи ідеї від наших партнерів, ми організували фестиваль-колаж Параджанова», – розповів журналістам Михайло Мороз, в. о. начальника управління культури. Натомість, за словами Вікторії Данелян, куратора експозиції Фестивалю, Львів, Західна Україна – той край,  який не можна обійти в історії Параджанова, а його історія і далі продовжується у дивовижному районі Львова – Левандівці.

Фестиваль розпочнеться 19 серпня перформенсом знаного львівського художника Володимира Топія «Без назви. Сувій». Далі на гостей проекту чекатиме відкриття фестивальної експозиції. У програмі: майстер-класи для дітей та дорослих, лекції, кураторські огляди експозиції, шаховий турнір на Алеї парку, велосипедні екскурсії, вільний мікрофон, свято на День незалежності, зустрічі, театр та кіно. Спеціально до Фестивалю традиційний проект «Ніч театру»  цьогоріч відбудеться у КМЦ «Супутник» на Левандівці. Як розповіла Анастасія Войтюк, координатор «Ночі театру», такий захід відбувається уже вп’яте: «цього року у нас в гостях Харків, Дрогобич, колективи зі Львова. Театри покажуть різні постановки, а два колективи готують спеціальні театральні прем’єри, пов’язані з творчістю Параджанова. Також будуть два чудові театральні майстер-класи, присвячені творчості Параджанова – для дітей і для молоді. Будуть і музичні майстер-класи автентичного українського і сучасного співу».

Програма фестивалю Параджанова

Також Фестиваль матиме потужну освітню платформу: на гостей чекають лекції від провідних кінознавців та істориків мистецтва Львова, Києва та Криворівні, а також  дискусія за участі митців та менеджерів культури від Офісу «Місто літератури ЮНЕСКО» на тему «Мистецтво як колаж». Як зазначає Ірина Шимон, координатор проекту від управління культури ЛМР: «дуже важливим для нас було те, аби програма була цікава для всіх, аби кожен, прийшовши на фестиваль, пізнав щось нове. Тому дуже гарною є пізнавальна складова фестивалю – матимемо близько 7 лекцій, також маємо гарні зустрічі з кіномитцями, з людьми, які особисто знали Параджанова».

Проте Фестиваль Параджанова це насамперед кіно Великого режисера, тому впродовж проекту гостей запрошують дивитись такі стрічки: «Колір граната», «Легенда про Сурамську фортецю», «Українська рапсодія», «Квітка на камені», «Тіні забутих предків» та «Ашик–Керіб»Вас також зацікавить:

Вас також зацікавить:

Вас також зацікавить:

Напишіть відгук