На суд глядача


Котигорошки


Українська комерційна анімація покищо тільки на шляху до окупності. Інше питання – глядацька доля фільмів. Продюсер має хотіти показати свій мультфільм якомога більшій кількості людей. Якщо мультфільм комерційний, то це показ у кінотеатрах, на телебаченні, в інтернеті. Якщо авторське кіно – то на фестивалях і в інтернеті. Не можна взяти гроші у держави, а потім уникати глядацького суду.

Я пишаюся тим, що у моїх анімаційних серіалів – щаслива глядацька доля.

Анімаційний серіал «Пригоди Котигорошка та его друзів» (4 серії по 13 хвилин) студії «Укранімафільм» подивилися по телевізору приблизно 18 мільйонів разів, він транслювався на каналах 1+1, 2+2, ПлюсПлюс і ТЕТ. І ще 5 мільйонів переглядів – в інтернеті.

Серіал «Бабай» (13 серій по 6 хвилин) був показаний на телеканалі Інтер в 2015 році, в онлайні мультфільм має 2,5 мільйона переглядів.

Серіал «Козаки. Футбол» (26 серій по 3 хвилини), спродюсований мною спільно зі студією«Барабан», за рік телевізійної трансляції (телеканали 1+1, ТЕТ, ПлюсПлюс) подивилися майже 20 мільйонів разів, а в інтернеті – близько 2 мільйонів разів.

Колеги, які знімають анімаційні серіали, теж йдуть до глядача. Серіал «Ескімоска» показували телеканали групи 1+1 Media, він доступний і в інтернеті. У серіалу «Професіонали» студії «Новаторфільм» (контракт з Держкіно був укладений на 10 серій по 5 хвилин, поки що в публічному полі є інформація про 4 серії) – вдала фестивальна доля. Доки йде фестивальний прокат на телебачення і в інтернет фільм не віддають. З другим анімаційним серіалом – «Моя країна Україна» – продюсери «Новаторфільм» прагнуть пробитися до глядача давно. Навіть пішли важким шляхом точкових показів: в регіональних кінотеатрах під свята, на Книжковому Арсеналі, в Будинку кіно. Перемовини з великими телехолдингами успіхом не увінчалися, поки що студії вдалося домовитися тільки з «Громадським ТБ». Мультфільм доступний в інтернеті.

Зараз ми закінчили першу серію анімаційного серіалу «Козаки. Навколо світу», в роботі друга і третя. Прем’єра планується на День святого Миколая в цьому році.

Наскільки мені відомо, сьогодні виробляється ще два анімаційних серіали: «Мишко та місячна Дзвінка» студії «Борисфен-С» та «Мама поспішає додому» студії «Animagrad».

У 2015-му році ініціативна група #КіноКраїна вперше голосно сказала: давайте знімати глядацьке кіно. Для масового українського глядача. Досить вважати, що українське кіно – тільки для кінотеатрів «Жовтень» і «Ліра». Кіно здатне окупати себе, нехай ця індустрія запрацює тільки через 5-10 років, коли воно завоює довіру аудиторії, і коли переможуть онлайн-піратів. Головне вибрати вектор – до глядача. І триматися його.

Автор:
Едуард Ахрамовіч
Продюсер, директор студії «Укранімафільм»Вас також зацікавить:

Вас також зацікавить:

Вас також зацікавить:

Напишіть відгук